Головна » Професійний блог » Трудовий Договір з нефіксованим робочим часом

Трудовий Договір з нефіксованим робочим часом

Останнім часом трудове законодавство зазнало суттєвих змін у зв’язку із введення в Україні воєнного стану та не тільки. Адже, чинний Кодекс законів про працю не зовсім відповідає реаліям сучасного життя, написаний в далекому 1971 році, тоді коли економічні відносини в країні були побудовані на держплані і не було приватної власності. Кодекс не відображає реального співвідношення інтересів усіх учасників трудового процесу.

Тому виникла необхідність запровадити зміни, які би в повній мірі відповідали інтересам обох учасників трудових правовідносин – роботодавця та працівника.

Одною із таких змін є введення особливого виду трудового договору – трудовий договір з нефіксованим робочим часом.

Відповідно до стаття 21-1 Кодексу Законів про працю, Трудовий договір з нефіксованим робочим часом – це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених цією статтею.

Роботодавець самостійно визначає необхідність та час залучення працівника до роботи, обсяг роботи та в передбачений трудовим договором строк погоджує з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи. При цьому повинні дотримуватися вимоги законодавства щодо тривалості робочого часу та часу відпочинку.

Окрім того, роботодавець має дотримуватися перелічених в статті 21-1 КЗпП умов оплати праці.

Важливо враховувати, що кількість договорів з нефіксованим робочим часом у роботодавця не повинна перебільшувати одну десяту частину від його загальної кількості трудових договорів. Водночас ті роботодавці, в яких працює менш ніж 10 працівників, мають право укласти лише 1 трудовий договір нового типу. За порушення цих правил передбачені штрафи.

Примірна форма трудового договору з нефіксованим робочим часом затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин. Таким органом є Міністерство економіки України.

Проте, роботодавець може розробити таку форму трудового договору самостійно, враховуючи всі положення статті 21-1 КЗпП України.

Ми маємо досвід підготовки тексту Трудового договору і можемо Вам допомогти розробити Трудовий Договір,який би включав основні умови праці, режим роботи, умови оплати праці. При підготовці трудового договору ми врахуємо специфіку трудових відносин саме у Вашій компанії.

Для замовлення послуги звертайтесь за телефоном 066-6595949

Інші статті: