
Розкриття інформації про бенефіціарів та структури власності юридичної особи
З 11.07.2021 до 10.10.2021 року всі раніше зареєстровані юридичні особи повинні подати державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності. Якщо документи подані протягом вказаного вище строку, платити адміністративний збір не потрібно. Якщо у період з 11.07.2021 р. по 10.10.2021 р. виникла потреба внести зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в …

Статут ТОВ по-новому
Основним установчим документом на підставі якого діє Товариство є Статут. Із вступом в дію ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (надалі – Закон про ТОВ) виникає безліч запитань до положень Статуту Товариства, які повинні в ньому міститися. І якщо уже діючі ТОВ мають один рік, щоб привести свої Статути у відповідність до нового …

Закон України “Про ТОВ та ТДВ”: чого очікувати
17 червня 2018 року вступив в дію Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон). Даний Закон вносить суттєві зміни щодо створення та порядку регулювання діяльності Товариств з обмеженою відповідальністю та Товариств з додатковою відповідальністю. Найсуттєвішими змінами є: 1. Визначення Корпоративного договору. Раніше у законодавстві України не було визначено поняття «корпоративного …

Як зареєструвати юридичну особу (ТОВ)
Вести бізнес можна як підприємець – ФОП або через юридичну особу. Найпростішою формою юридичної особи є Товариство з обмеженою відповідальністю. З 17.06.2018 року вступить в дію новий Закон “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю“, а до того часу діють “старі” правила. Оскільки суттєвих змін в порядку реєстрації не буде, пропонуємо алгоритм створення фірми, який …

Реєстрація торгової марки
Питання необхідності реєстрації торгової марки (торговельної марки, знаку для товарів і послуг) є досить актуальним. Це пов’язано з тим, що перенасиченість ринку різноманітними товарами і послугами, які пропонуються виробниками, змушує більшість підприємців вдаватися до застосування різного роду способів індивідуалізації власної продукції. Одним із таких способів індивідуалізації виступає Інші статті:ТОВ чи ПП? Що обратиЯк зареєструвати юридичну …

Які кадрові документи обов’язково мають бути у роботодавця
У кожному бізнесі рано чи пізно виникає необхідність використовувати найману працю. Трудовим законодавством передбачено певні павила приймання працівників та обов’язкове ведення кадрової документації для усіх роботодавців. Кадрова документація регламентує порядок використання роботодавцем найманої праці, реєстри обліку робочого часу, документи, що відображають факти прийняття на роботу, звільнення з роботи, надання відпустки тощо. Більшість таких документів є …

Єдиний податок. Чим займатись можна, а чим – ні!
Спрощена система оподаткування – це спеціальний податковий режим, який являє собою особливий механізм справляння податків і зборів, що замінює сплату окремих податків і зборів, визначених Податковим кодексом України (ПКУ), на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Фізична особа-підприємець або юридична особа можуть самостійно обрати для себе спрощену систему оподаткування і зареєструватися …

ТОВ чи ПП? Що обрати
Право на зайняття підприємницькою діяльністю може здійснюватися по-різному: через створення фірми або реєстрацію ФОП. Засновник бізнесу самостійно вирішує, яку саме форму роботи обрати, адже ст. 45 Господарського кодексу України передбачає, що підприємництво в Україні здійснюється в будь-яких організаційних формах, передбачених законом, на вибір підприємця. Найбільш поширеними формами підприємництва у вигляді фірми є Приватне підприємство та Товариство з обмеженою …

Як оформити працівника на роботу
Найм працівників є невід’ємною частиною кожного бізнесу. Із посиленням відповідальності роботодавців за використання найманої праці без належного оформлення і підвищенням податкового навантаження, все частіше постає питання, як саме використовувати найману працю не порушуючи при цьому законів. Отже, розглянемо варіанти оформлення працівників. Інші статті:Як зареєструвати юридичну особу (ТОВ)Випробувальний термін і стажування при прийомі на роботуВиди відпусток та …

Перевірки держпраці по новому
Порушення законодавства про працю можуть потягти за собою великі штрафи. Про непомірні розміри штрафів відомо кожному підприємцю, який створює робочі місця. Ми розуміємо побоювання роботодавців та інформуємо їх, щоб останні уникали помилок при перевірках. Отже, хто і як перевіряє роботодавців ми розглянемо нижче. Інші статті:З якого віку можна приймати на роботу неповнолітніхПорядок реєстрації платником ПДВПатент …

Переваги отримання Свідоцтва на знак для товарів і послуг
Відповідно до Закону України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” свідоцтво на знак для товарів і послуг надає його власнику виключне право на використання знака, а також право дозволяти і право забороняти іншим особам використовувати зареєстрований знак. Власник, який …

Патент як спосіб захисту інтелектуальної власності
1. Що таке “інтелектуальна власність”? Поняття “інтелектуальна власність” виникло в процесі тривалої практики закріплення за певними особами їхніх прав на результати інтелектуальної діяльності у різних сферах життя. Інтелектуальна діяльність – це творча діяльність людини, результатом якої є щось якісно нове, що відрізняється неповторністю, оригінальністю, унікальністю. Умовно творчу діяльність можна поділити на художню і технічну. Результатом …

Оформляємо працівника за сумісництвом
В сучасному світі рідко хто присвячує все життя кар’єрі на одному підприємстві, а з розвитком технологій працювати можна у багатьох роботодавців одночасно, при цьому не покидаючи одного (основного) місця роботи. З іншої сторони, для багатьох підприємців вигідним є наймати на окремі посади чи для виконання певних робіт працівника з неповним робочим днем чи тижнем, який …

Види відпусток та порядок їх оформлення
Право на щорічні відпустки регулюються Кодексом Законів про працю та Законом України “Про відпустки”. Відпустка надається всім без винятку працівникам, в тому числі сумісникам, які працюють на підприємствах всіх форм власності а також у ФОП за трудовим договором. Не надається відпустка особам, які виконують роботи за цивільно-правовим договором. Право на відпустку мають не тільки громадяни …

Як зареєструватися на єдиний податок
Починаючи свою справу кожен підприємець задає собі два запитання: Як зареєструватися ФОП або фірму, і що для цього необхідно? Яку систему оподаткування обрати? Відповіді на перше запитання можна отримати з багатьох джерел, у тому числі й на нашому сайті у публікації про реєстрацію бізнесу. Щодо другого питання, то ми хочемо звернути особливу увагу саме на умови …