Головна » Професійний блог » Як зареєструватися на єдиний податок

Як зареєструватися на єдиний податок

Починаючи свою справу кожен підприємець задає собі два запитання:

  1. Як зареєструватися ФОП або фірму, і що для цього необхідно?
  2. Яку систему оподаткування обрати?

Відповіді на перше запитання  можна отримати з багатьох джерел, у тому числі й на нашому сайті у публікації про реєстрацію бізнесу.

Щодо другого питання, то ми хочемо звернути особливу увагу саме на умови обрання спрощеної системи оподаткування – єдиного податку, і детальніше зупинитися на кожній групі єдиного податку.

Для Вашої зручності, ми розмістили основні умови для застосування конкретної  групи єдиного податку у таблиці, що наведена нижче.

 Група єдиного податку  1 група 2 група 3 група
 Статус платника податку  Фізична особа-підприємець Фізична особа-підприємець  Фізична особа-підприємець або юридична особа
 Ставка податку  Встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад залежно від виду господарської діяльності в межах:  Застосовується одна з двох ставок:
До 10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (фіксована ставка)  До 20% від розміру мінімальної заробітної плати (фіксована ставка) 3% від доходу – для платників ПДВ

5% від доходу – для неплатників ПДВ

 Кількість найманих працівників  0 – необхідно працювати самостійно без найманих працівників  Можуть працювати самостійно або ж наймати не більше 10 працівників  Кількість працівників не обмежена
 Обсяг доходу Обсяг доходу протягом року не повинен перевищувати 167  розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Станом на 2021 рік:      1 002 000 грн.

 Обсяг доходу протягом року не повинен перевищувати 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного року.

Станом на 2021 рік:      5 004 000 грн.

Обсяг доходу протягом року не повинен перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Станом на 2021 рік:           7 002 000 грн.
 Строк подачі заяви на застосування спрощеної системи оподаткува-ння Заява подається до закінчення місяця в якому відбулася державна реєстрація

(Н-д:  державна реєстрація відбулася 15 серпня, в такому випадку заяву необхідно подавати до 31 серпня)

 Заява подається протягом 10 днів з дня державної реєстрації ФОП чи юридичної особи
 Момент з якого Ви стаєте платником єдиного податку З першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація (Н-д:  державна реєстрація відбулася 15 серпня, в такому випадку Ви вважаєтесь платником податків з 1 вересня) З дня державної реєстрації

(зареєстрував-лися 15 серпня і платником податків також вважаєтесь з 15 серпня)

 Застосування реєстраторів розрахунко-вих операцій (касових апаратів)  РРО не використовується РРО не використовується, якщо обсяг доходу протягом року не перевищує 1 000 000 грн.

Поширюється лише на Фізичних осіб-підприємців.

 У разі реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, ФОП зобов’язані застосовувати РРО незалежно від обсягу отриманого ними доходу
 Заборонені види діяльності на єдиному податку  Про те хто не може бути платником єдиного податку і якими видами діяльності не можна займатися при бажанні обрати спрощену систему оподаткування Ви можете дізнатися на нашому сайті в розділі Консультації та Корисні статті.
 Податковий (звітній) період  Календарний рік  Календарний рік  Календарний квартал
 Періодичність сплати єдиного податку  Щомісяця  Щомісяця  Раз на квартал
 Строк сплати єдиного податку Авансом до 20-го числа поточного
 місяця
Авансом до 20-го числа поточного
місяця
 Протягом 10 днів після граничного терміну подання звітної декларації (40 днів після закінчення звітного кварталу)

Крім того, звертаємо увагу на те, що є заборонені види діяньності якими не можна займатись на єдиному податку. Інформація про те, чим можна займатись на єдиному податку, а чим ні тут.

Зателефонуйте нам – 066-6595949

 

Ви можете отримати професійну консультацію юриста в спеціалізованій компанії вже зараз. Зателефонуйте нам – 066-6595949. Будемо раді зустрітись в нашому офісі в м. Івано-Франківську чи запропонувати послуги юриста дистанційно. Вартість консультації стосовно єдиного податку чи КВЕД – 450,00 грн.

Інші статті: