Головна » Професійний блог » Як зареєструвати юридичну особу (ТОВ)

Як зареєструвати юридичну особу (ТОВ)

Оновлена версія статті доступна за посиланням https://welco.if.ua/yak-zareyestruvaty-yurydychnu-osobu-tov/

Вести бізнес можна як підприємець – ФОП або через юридичну особу. Найпростішою формою юридичної особи є Товариство з обмеженою відповідальністю. З 17.06.2018 року діє Закон “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю“, що встановлює порядок створення фірми, який включає в себе кілька етапів.
Перший етап – прийняття рішення про заснування юридичної особи (ТОВ).
На даному етапі засновники майбутньої юридичної особи повинні вирішити питання про:
1. Найменування компанії, яке повинно містити інформацію про її організаційно-правову форму (ТОВ), саму назву. Юридична особа може мати як повне найменування, так і скорочене (українською мовою обов’язково, іноземною мовою – за бажанням).
2. Місцезнаходження фірми (юридична адреса) – адреса прописки одного із засновників або фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування компанії (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
3. Розмір статутного капіталу та як він повинен бути розподілений між засновниками.
4. Хто буде виконувати функції керівника юридичної особи?
5. Затвердження статуту юридичної особи.
6. Хто буде готувавати юридичні документи і подавати їх для державної реєстрації?
Крім того, необхідно вибрати основні види діяльності підприємства відповідно до КВЕДу — класифікатору видів економічної діяльності. Для цього бажано скористатись професійними послугами.

Рішення про створення юридичної особи підписує єдиний засновник або оформляється протоколом установчих зборів, який підписується засновниками товариства, якщо їх декілька, та потребує нотаріального посвідчення.
На етапі створення фірми важливе місце посідає розробка установчих документів. Існує багато компаній, які пропонують юридичні послуги з підготовки документів. Запис на консультацію стосовно реєстрації бізнесу за телефоном 066-6595949.

Відповідно до ст. 87 ЦПК для створення юридичної особи її учасники розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками. Установчим документом Товариства з обмеженою відповідальністю є статут.

У статуті вказуються: найменування юридичної особи, предмет та мету діяльності Товариства, склад засновників (учасників), розмір та порядок утворення статутного капіталу, розмір часток кожного з  учасників,  розмір, склад   та   порядок  внесення  ними  вкладів,  розмір  і  порядок формування резервного фонду, порядок передання (переходу) часток у статутному капіталі, порядок вступу до Товариства та виходу з нього, порядок розподілу прибутків та збитків, склад  та компетенцію органів управління товариства та порядок прийняття ними рішень,  включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок підписання установчих документів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства. Статут обов’язково прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками) або уповноваженими ними особами (за довіреністю) без нотаріального посвідчення. При підготовці статуту бажано проконсультуватись з юристом.

Наступний етап – державна реєстрація юридичної особи (ТОВ). Державна реєстрація проводиться незалежно від місцезнаходження юридичної особи, але в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці (наприклад у м.Івано-Франківську можна зареєструвати ТОВ з адресою по всій Івано-Франківській області). 

Перелік документів для проведення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю:
1. Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи – документ установленого Міністерством юстиції України зразка. Така заява підписується особисто заявником або його представником.
2. Установчий документ юридичної особи, для ТОВ – Статут.
3. Примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників про створення юридичної особи.
4. Заява про обрання спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про реєстрацію як платника ПДВ – за бажанням заявника.
5. Структура власності.

У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.

Документи, що подаються для державної реєстрації мають бути викладені державною мовою та додатково, за бажанням заявника, – іншою мовою;  документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст.

Господарське товариство набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації.

Запис на консультацію за телефоном 066-6595949

Юрій Жураківський, Любов Левицька
м. Івано-Франківськ, ТОВ “ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКА ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ”

Чому Вам варто звернутися до нас?

Ми допоможемо правильно юридично оформити, при цьому економимо Ваш час та сили. Ви уникнете помилок, бюрократії, зайвих витрат на початку свого нового бізнес проекту і у результаті, з часом станете багатим, вільним і щасливим одночасно.

Ми працюємо одразу, швидко та ефективно по наперед запланованому алгоритму, що суттєво економить час.

Ми спеціалізуємося на наданні саме таких послуг у продовж багатьох років і володіємо досвідом, навичками, знаннями і особистими діловими зав’язками.

Які проблеми і питання ми допоможемо вирішити?

  • Зареєструвати бізнес, товариство з обмеженою відповідальністю, ФОП чи організацію.
  • Відкрити фірму, яка буде займатися певним видом діяльності, наприклад торгівлею, чи медичною практикою, вантажними перевезеннями чи будівельно-монтажними роботами, сільським господарством чи виробництвом. Ми чітко розуміємо Вашу потребу.
  • Потрібно оформити партнерство, спільну діяльність, співпрацю між кількома засновниками одного бізнес проекту або між підприємцями, що задумали нову справу та інвесторами, які готові її профінансувати.
  • Ви плануєте інвестиційний проект з комерційною нерухомістю для здавання в оренду чи продажу за найбільш економною моделлю.
  • У Вас с певна мета у громадській чи благодійній діяльності, яку Ви прагнете реалізувати разом з однодумцями.
  • Ви хочете побудувати житло для себе та своїх партнерів, а також третіх осіб, які готові інвестувати у будівництво.

Для запису на консультацію та замовлення послуг по реєстрації бізнесу телефонуйте за номером 066-6595949 чи заходіть до нашого офісу у м.Івано-Франківську по вул. Січових стрільців, 23 оф. 401.

Хочете займатись бізнесом, не відволікаючись на юридичну рутину? Сфокусуйтеся на своєму бізнесі, а про решту подбаємо ми. ТОВ «Західно-українська юридична компанія» спеціалізована юридична фірма, яка допомагає підприємцям з 2001 року. Ми раді проконсультувати Вас з господарського і податкового законодавства та зареєструвати Вашу справу як юридичну особу чи ФОП.

Якщо Ви хочете працювати як фізична особа – підприємець ми допоможемо Вам зареєструватись та пройти усі формальні процедури в податковій службі при обранні спрощеної системи оподаткування.

Маючи рішення, яких ще немає у конкурентів, Ви гарантовано отримаєте конкурентну перевагу вже зараз. Телефонуйте, щоб ми допомогли Вам зареєструвати власний бізнес та стати платником єдиного податку.

Перелік документів та ціни тут

Інші статті: