Головна » Професійний блог » ТОВ чи ПП? Що обрати

ТОВ чи ПП? Що обрати

Оновлена версія статті доступна за посиланням https://welco.if.ua/tov-chy-pp-shho-obraty/

Право на зайняття підприємницькою діяльністю може здійснюватися по-різному: через створення фірми або реєстрацію ФОП. Засновник бізнесу самостійно вирішує, яку саме форму роботи обрати, адже ст. 45 Господарського кодексу України передбачає, що підприємництво в Україні здійснюється в будь-яких організаційних формах, передбачених законом, на вибір підприємця. Найбільш поширеними формами підприємництва у вигляді фірми є Приватне підприємство та Товариство з обмеженою відповідальністю.

Приватне підприємство (ПП) – це підприємство, що діє на основі приватної власності однієї або кількох фізичних осіб. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб’єкта господарювання – юридичної особи.

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) – це господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов’язаннями тільки своїм майном.

Якщо порядок створення, організації та ведення діяльності ТОВ чітко закріплено у спеціальному Законі, то стосовно ПП, законодавство не містить чіткого порядку створення та діяльності. В такому випадку доводиться керуватися загальними нормами Цивільного та Господарського кодексу. Не зважаючи на це, ПП більшою мірою схоже до ТОВ, а саме: порядком реєстрації, роботою, відповідальністю учасників, порядком припинення та іншим.

Для створення ПП або ТОВ, їх засновники розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма засновниками. Якщо законом передбачено, що установчим документом на підставі якого діє ТОВ є статут, то для ПП дане питання не врегульоване законодавством. Проте, не зважаючи на відсутність в законі спеціальної вказівки щодо приватних підприємств, можна зробити висновок, що єдиним і обов’язковим для даного виду підприємств (як і для ТОВ) установчим документом є статут. Запис на консультацію стосовно створення юридичної особи за телефоном 066-6595949.

Засновниками ТОВ або ПП обов’язково повинен бути сформований статутний капітал, який повинен бути поділений на частки, і який формується за рахунок внесків засновників. Внески можуть бути зроблені грошовими коштами, цінними паперами, об’єктами інтелектуальної власності, іншими речами або майновими чи іншими відчужуваними правами, що мають грошову оцінку тощо. Грошова оцінка вкладу засновника визначається самим засновником, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці.

ТОВ і ПП відповідають по своїх зобов’язаннях всім своїм майном. Натомість їх учасники не відповідають за зобов’язаннями ТОВ чи ПП і несуть ризик збитків, пов’язаних з їх діяльністю, у межах вартості своїх вкладів.

І все ж необхідно розмежовувати ці дві організаційно-правові форми підприємницької діяльності.

Першим критерієм за яким ПП відрізняється від ТОВ є їх форма власності. На відміну від ТОВ, яке може бути будь-якої форми власності, ПП може створюватися лише на основі приватної форми власності.

Відповідно до чинного законодавства України, засновником ТОВ може бути одна або декілька осіб, як фізичних, так і юридичних. Натомість ПП може створюватися на основі приватної власності або однієї чи кількох фізичних осіб, або однієї юридичної особи. Мати змішаний склад засновників (фізичних та юридичних осіб) або складатися з декількох юридичних осіб ПП не може.

Крім того, законодавством встановлено, що одна фізична чи юридична особа може бути засновником лише одного ТОВ з єдиним учасником. Якщо ж Ви серійний підприємець, то друга і всі наступні Ваші компанії у вигляді ТОВ мають бути створені з кількома учасниками-партнерами. Для ПП таких обмежень немає, а отже їх може бути створено одним засновником скільки завгодно. Консультація стосовно створення кількох компаній одним засновником за телефоном 066-6595949.

Таким чином, суттєвим недоліком ПП, на відмінно від ТОВ є відсутність прямої вказівки закону, яка б чітко регулювала порядок його створення, вирішення «внутрішніх» питань (права та обов’язки засновників, розподіл прибутку, порядок прийняття рішень тощо). Все це вказує на те, що ПП є найменш захищеною законодавством організаційно – правовою формою підприємницької діяльності. Крім того, поняття “приватне підприємство” вказує лише на форму власності, а не на особливості у заснуванні чи управлінні підприємством, а тому приватне підприємство як організаційна форма потребує законодавчого уточнення. У більшості розвинених країн світу відсутня така форма юридичної особи як приватне підприємство, а на томість є приватна корпорація чи компанія, що тотожно відчизняному ТОВ з одним учасником. Якщо Ви власник ПП, але маєте бажання змінити організаційну форму свого бізнесу, то його можна реорганізувати у ТОВ.

Щоб записатися на консультацію Вам слід зателефонувати за номером 066-6595949 чи зайти до нашого офісу у м.Івано-Франківську по вул. Січових стрільців, 23 оф. 401.

Юрій Жураківський, Любов Левицька
м. Івано-Франківськ, ТОВ “ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКА ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ”

Чому Вам варто звернутися до нас?

Ми допоможемо правильно юридично оформити, при цьому економимо Ваш час та сили. Ви уникнете помилок, бюрократії, зайвих витрат на початку свого нового бізнес проекту і у результаті, з часом станете багатим, вільним і щасливим одночасно.

Ми працюємо одразу, швидко та ефективно по наперед запланованому алгоритму, що суттєво економить час.

Ми спеціалізуємося на наданні саме таких послуг у продовж багатьох років і володіємо досвідом, навичками, знаннями і особистими діловими зав’язками.

Які проблеми і питання ми допоможемо вирішити?

  • Зареєструвати бізнес, товариство з обмеженою відповідальністю, ФОП чи організацію.
  • Відкрити фірму, яка буде займатися певним видом діяльності, наприклад торгівлею, чи медичною практикою, вантажними перевезеннями чи будівельно-монтажними роботами, сільським господарством чи виробництвом. Ми чітко розуміємо Вашу потребу.
  • Потрібно оформити партнерство, спільну діяльність, співпрацю між кількома засновниками одного бізнес проекту або між підприємцями, що задумали нову справу та інвесторами, які готові її профінансувати.
  • Ви плануєте інвестиційний проект з комерційною нерухомістю для здавання в оренду чи продажу за найбільш економною моделлю.
  • У Вас с певна мета у громадській чи благодійній діяльності, яку Ви прагнете реалізувати разом з однодумцями.
  • Ви хочете побудувати житло для себе та своїх партнерів, а також третіх осіб, які готові інвестувати у будівництво.

Є ідея? То варто стартувати. Ми допоможемо! Наша компанія надає юридичні послуги з реєстрації юридичної особи. Співпраця з нами – це відмінних результат і задоволення.

Запис на консультацію юриста за телефоном 066-6595949

Найцікавіше тут:

Хочете займатись бізнесом, не відволікаючись на юридичну рутину? Сфокусуйтеся на своєму бізнесі, а про решту подбаємо ми. ТОВ «Західно-українська юридична компанія» спеціалізована юридична фірма, яка допомагає підприємцям з 2001 року. Ми раді проконсультувати Вас з господарського і податкового законодавства та зареєструвати Вашу справу як юридичну особу чи ФОП.

Комплексна послуга з реєстрації бізнесу включає в себе  підготовку установчих документів (статут і протокол), підбір видів діяльності за КВЕД, державну реєстрацію компанії, а також юридичні консультації щодо оподаткування, структури власності і управління, використання найманої праці. Вартість реєстрації юридичної особи “під ключ” – 4 500,00 грн.

Якщо Ви хочете працювати як фізична особа – підприємець ми допоможемо Вам зареєструватись та пройти усі формальні процедури в податковій службі при обранні спрощеної системи оподаткування. Вартість реєстрації ФОП – 1 800,00 грн.

Маючи рішення, яких ще немає у конкурентів, Ви гарантовано отримаєте конкурентну перевагу вже зараз. Телефонуйте, щоб ми допомогли Вам зареєструвати власний бізнес та стати платником єдиного податку.

Перелік документів та ціни тут

Телефонуйте нам – 066-6595949

Західно-українська юридична компанія – юрист і кадровик в одній компанії. Будемо раді зустрітись в нашому офісі в м. Івано-Франківськ або запропонувати послуги юриста чи облік кадрів дистанційно.

При потребі ми, зареєструємо для Вас компанію чи ФОП на єдиному податку або платника ПДВ.

Інші статті: