Головна » Професійний блог » Модельний статут: плюси і мінуси

Модельний статут: плюси і мінуси

Модельний статут – це типовий установчий документ, який затверджений Кабінетом Міністрів України і використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб відповідної організаційно-правової форми, а також містить положення, що регулюють правовий статус, права, обов’язки та відносини, які пов’язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності юридичних осіб.

Насамперед, варто звернути увагу, що діяльність на підставі модельного статуту може здійснювати лише господарське товариство у формі Товариства з обмеженою відповідальністю. Ніякі інші організаційно-правові форми юридичних осіб не можуть використовувати модельний статут.

 До плюсів здійснення діяльності ТОВ на основі модельного статуту можна віднести:

  1. Модельний статут неможливо підробити, що означає захист Ваших прав та інтересів, як учасників юридичної особи від неправомірних дій інших осіб.
  2. У випадку необхідності внесення змін до відомостей про юридичну особу не потрібно затверджувати нову редакцію статуту та подавати її державному реєстратору.
  3. Його не потрібно подавати для реєстрації ТОВ і подальшого заключення угод в друкованому вигляді, адже модельний статут є доступним для ознайомлення кожній особі на сайті Верховної ради України.

Мінуси використання модельного статуту, як установчого документа:

  1. Неможливо самостійно внести зміни в положення модельного статуту, оскільки він затверджений постановою Кабінету Міністрів України.
  2. Якщо Кабінет міністрів України вносить будь-які зміни до положень модельного статуту, то такі зміни стосуються всіх Товариств, які здійснюють свою діяльність на його підставі, а отже підлягають беззаперечному виконанню.
  3. У модельному статуті неможливо прописати необхідні для учасників товариства положення, наприклад стосовно обмеження повноважень директора, порядок прийняття рішень органами управління Товариства, визначення кворуму загальних зборів та інше.

Варто також зазначити, що модельний статут включає в себе тільки загальні положення, які стосуються діяльності ТОВ. А тому, основні ознаки Товариства, які покликані ідентифікувати його унікальність та самостійність, такі як: найменування, предмет діяльності, місцезнаходження, склад учасників, розмір статутного капіталу, частки засновників (учасників), порядок внесення ними вкладів тощо, необхідно зазначати у рішенні про створення Товариства. У цьому ж рішенні обов’язково необхідно вказувати про провадження діяльності Товариства на основі модельного статуту. Таке рішення підписується усіма засновниками.

Незважаючи, на усі плюси та мінуси використання модельного статуту, варто пам’ятати, що діючі ТОВ можуть у будь-який час відмовитися від використання модельного статуту і продовжувати вести свою діяльність на основі власноруч розробленого установчого документа.

З вступом у дію нового Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, тимчасово припинено реєстрацію нових товариств на модельному статуті через невідповідність з цим Законом. Зареєстровані компанії продовжують свою діяльність на підставі модельного статуту.

Запис на консультацію юриста за телефоном 066-6595949

 

Найцікавіше тут:

Хочете займатись бізнесом, не відволікаючись на юридичну рутину? Сфокусуйтеся на своєму бізнесі, а про решту подбаємо ми. ТОВ «Західно-українська юридична компанія» спеціалізована юридична фірма, яка допомагає підприємцям з 2001 року. Ми раді проконсультувати Вас з господарського і податкового законодавства та зареєструвати Вашу справу як юридичну особу чи ФОП.

Комплексна послуга з реєстрації бізнесу включає в себе  підготовку установчих документів (статут і протокол), підбір видів діяльності за КВЕД, державну реєстрацію компанії, виготовлення печатки, реєстрація платником ПДВ чи ЄП, а також юридичні консультації щодо оподаткування, структури власності і управління, використання найманої праці. Вартість реєстрації ТОВ “під ключ” – 4 500,00 грн.

Якщо Ви хочете працювати як фізична особа – підприємець ми допоможемо Вам зареєструватись та пройти усі формальні процедури в податковій службі при обранні спрощеної системи оподаткування. Вартість реєстрації ФОП – 1 200,00 грн.

Маючи рішення, яких ще немає у конкурентів, Ви гарантовано отримаєте конкурентну перевагу вже зараз. Телефонуйте, щоб ми допомогли Вам зареєструвати власний бізнес та стати платником єдиного податку.

Перелік документів та ціни тут

Телефонуйте нам – 066-6595949

Західно-українська юридична компанія – юрист і кадровик в одній компанії. Будемо раді зустрітись в нашому офісі в м. Івано-Франківськ або запропонувати послуги юриста чи облік кадрів дистанційно.

При потребі ми, зареєструємо для Вас компанію чи ФОП на єдиному податку та/або платником ПДВ.  Ви можете отримати професійну консультацію юриста в спеціалізованій компанії вже зараз. Зателефонуйте нам – 066-6595949.

Інші статті: