Головна » Професійний блог » Правовий статус фізичної особи-підприємця

Правовий статус фізичної особи-підприємця

Оновлена версія статті доступна за посиланням https://welco.if.ua/pravovyj-status-fizychnoyi-osoby-pidpryyemczya/

Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Найпростішою формою організації бізнесу є діяльність приватного підприємця фізичною особою без створення юридичних осіб. Більшість компаній у нашій країні починають свою діяльність як фізична особа-підприємець, де засновник (власник) виконує усі функції самостійно. Як ФОПи діють самозайняті фахівці у галузі  інтелектуальних  і побутових послуг, невеликі магазини, кафе, майстерні. Тож, які переваги та ризики діяльності ФОПа?

Статус фізичної особи – підприємця – це юридичний статус, який засвідчує право особи на заняття підприємницькою діяльністю, а саме: самостійною, ініціативною, систематичною, на власний ризик господарською діяльністю, що здійснюється підприємцями з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Право на здійснення підприємницької діяльності, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю, тобто така, що досягла повноліття. Єдиною умовою реалізації права на підприємницьку діяльність і головним етапом легалізації господарської діяльності особи є її державна реєстрація. Саме від моменту державної реєстрації фізична особа набуває дієздатності у сфері підприємницької діяльності і відповідного статусу та має право проводити господарські операції.

Відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації фізичної особи підприємцю необхідно подати такі документи:

1) заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем;

2) заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою – за бажанням заявника;

Перед тим, як зареєструватися підприємцем, варто отримати професійну юридичну консультацію компетентного фахівця, який допоможе визначитися з видами діяльності за КВЕД і системою оподаткування. Запис на консультацію за телефоном 066-6595949.

Ст. 51 Цивільного кодексу України зазначає, що до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб. Це означає, що фізичні особи — підприємці в деякій мірі прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності. Вони наділені таким же обсягом цивільних прав та обов’язків, що їх мають юридичні особи при здійсненні своєї підприємницької діяльності. Так, наприклад фізичні особи-підприємці, так само, як і юридичні особи мають право наймати працівників, зобов’язані у передбачених законом випадках одержати ліцензію на здійснення певних видів діяльності, сплачувати податки та інші обов’язкові платежі, вести облік результатів своєї підприємницької діяльності тощо.

На відміну від юридичних осіб фізичні особи-підприємці діють без установчих документів та обов’язкового формування статутного капіталу. Фізична особа-підприємець є одночасно і власником бізнесу, і органом управління ним, а також може здійснювати підприємницьку діяльність без залучення найманої праці.

Так само, законодавство України не передбачає виокремлення майна, яке використовується підприємцем для здійснення підприємницької діяльності, із загальної маси належного цьому громадянинові майна. Так, відповідно до ч. 2 ст. 128 Господарського кодексу України та ст. 52 Цивільного кодексу України фізична особа – підприємець відповідає за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.  Також, фізична особа – підприємець, яка перебуває у шлюбі, відповідає за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, не лише своїм особистим майном, але і часткою у праві спільної сумісної власності подружжя, яка належатиме їй при поділі цього майна. Тож, підприємцям слід максимально мінімізувати свої ризики особисто та за допомогою досвідчених консультантів і експертів у галузі права і бухобліку. Запис на консультацію експерта за телефоном 066-6595949.

Із викладеного вище, можна зробити висновок, що правовий статус фізичної особи-підприємця характеризується простою, в порівнянні з юридичними особами, процедурою державної реєстрації і діяльності; відсутністю установчих документів та статутного капіталу; можливістю здійснення підприємницької діяльності без залучення найманої праці. Однак, ФОП несе повну відповідальність за свою діяльність.

РЕЄСТРАЦІЯ ФОП

Запис на консультацію юриста за телефоном 

066-6595949

Пропонуємо комплексну послугу з реєстрації ФОП.

Вартість 1800,00 грн. Строк – 1 день.

Додатково можна замовити виготовлення печатки, бухгалтерське і юридичне обслуговування, розробку правил внутрішнього трудового розпорядку, штатного розпису, трудових та інших договорів, документів з охорони праці.

Чому Вам варто звернутися до нас?

Ми допоможемо правильно юридично оформити, при цьому економимо Ваш час та сили. Ви уникнете помилок, бюрократії, зайвих витрат на початку свого нового бізнес проекту і у результаті, з часом станете багатим, вільним і щасливим одночасно.

Ми працюємо одразу, швидко та ефективно по наперед запланованому алгоритму, що суттєво економить час.

Ми спеціалізуємося на наданні саме таких послуг у продовж багатьох років і володіємо досвідом, навичками, знаннями і особистими діловими зав’язками.

Які проблеми і питання ми допоможемо вирішити?

  • Зареєструвати бізнес, товариство з обмеженою відповідальністю, ФОП чи організацію.
  • Відкрити фірму, яка буде займатися певним видом діяльності, наприклад торгівлею, чи медичною практикою, вантажними перевезеннями чи будівельно-монтажними роботами, сільським господарством чи виробництвом. Ми чітко розуміємо Вашу потребу.

Юридична допомога при реєстрації підприємця

Найцікавіше тут:

Хочете займатись бізнесом, не відволікаючись на юридичну рутину? Сфокусуйтеся на своєму бізнесі, а про решту подбаємо ми. ТОВ «Західно-українська юридична компанія» спеціалізована юридична фірма, яка допомагає підприємцям з 2001 року. Ми раді проконсультувати Вас з господарського і податкового законодавства та зареєструвати Вашу справу як юридичну особу чи ФОП.

Якщо Ви хочете працювати як фізична особа – підприємець ми допоможемо Вам зареєструватись та пройти усі формальні процедури в податковій службі при обранні спрощеної системи оподаткування. Вартість послуг з реєстрації ФОП – 1 800,00 грн.

Новостворений бізнес працюватиме для отримання прибутку, самореалізації засновника, створення нових продуктів, втілення в життя творчих задумів. Наша робота – це легалізація Вашої бізнес моделі, надання юридичного статусу партнерству, юридичний супровід Ваших інвестицій.

Маючи рішення, яких ще немає у конкурентів, Ви гарантовано отримаєте конкурентну перевагу вже зараз. Телефонуйте, щоб ми допомогли Вам зареєструвати власний бізнес та стати платником єдиного податку.

Перелік документів та ціни тут

Телефонуйте нам – 066-6595949

Пам’ятайте, що при потребі ми допоможемо Вам обрати форму здійснення підприємницької діяльності, підберемо КВЕДи, зареєструємо для Вас компанію чи ФОП на єдиному податку та/або платником ПДВ.  Ви можете отримати професійну консультацію юриста в спеціалізованій компанії вже зараз. Зателефонуйте нам – 066-6595949. Західно-українська юридична компанія – юрист і кадровик в одній компанії.

Будемо раді зустрітись в нашому офісі в м. Івано-Франківськ або запропонувати послуги юриста чи облік кадрів дистанційно. Співпраця з нами – це відмінний результат і задоволення.

Інші статті: