Головна » Професійний блог » Як оформити працівника на роботу

Як оформити працівника на роботу

Оновлена версія статті доступна за посиланням https://welco.if.ua/yak-oformyty-praczivnyka-na-robotu/

Найм працівників є невід’ємною частиною кожного бізнесу. Із посиленням відповідальності роботодавців за використання найманої праці без належного оформлення і підвищенням податкового навантаження, все частіше постає питання, як саме використовувати найману працю не порушуючи при цьому законів. Отже, розглянемо варіанти оформлення працівників

Документи необхідні для працевлаштування на роботу: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), документ про освіту, трудова книжка (за наявності), заява працівника про прийом на роботу, заява працівника про застосування податкової соціальної пільги.

За потреби — документ про стан здоров’я, за наявності — документ військового обліку, документи про інвалідність, пенсійне посвідчення, чорнобильське посвідчення, інші документи, в т. ч. ті, що підтверджують право на доплати та надбавки.

Укладення трудового договору

Трудовий договір між Фізичною особою-підприємцем та працівником обов’язково укладається в письмовій формі. Для юридичних осіб письмова форма трудового договору не обов’язкова.

Видача наказу про прийняття на роботу.

Наказ про прийняття на роботу видається обов’язково, незалежно від того, в якій формі укладається трудовий договір — письмовій чи усній. Підставою для видачі наказу у разі укладення усного трудового договору є заява працівника про прийом на роботу. У наказi про прийняття працiвника на роботу має бути зазначено: посаду, на яку приймається або призначається працiвник; дату прийняття на роботу; вид роботи; умови прийняття на роботу; умови роботи; розмiри його посадового окладу вiдповiдно до штатного розпису, надбавок та доплат.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем їх обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою.

Окремі роботи і функції працівників можна вивести поза штат та оформити договори підряду (цивільно-правового характеру) на їх виконання. В такому разі роботодавець є Замовником послуг, а особа з якою Ви бажаєте співпрацювати – Виконавцем чи Підрядником.

Головною умовою для укладення договорів ЦПХ є можливість визначити конкретний результат роботи особи у його якісних і кількісних показниках.

Перевагою оформлення договору ЦПХ для Замовника є можливість заощадити на фонді зарплати і податках, а для Виконавця – можливість самостійно обирати час і умови виконання зобов’язань та спосіб оплати.

Якщо у Вас виникли запитання – телефонуйте нам 066-6595949

Західно-українська юридична компанія – юрист, бухгалтер і кадровик в одній компанії. Будемо раді зустрітись в нашому офісі в м. Івано-Франківськ або запропонувати послуги юриста чи облік кадрів дистанційно.

Найцікавіше тут:

Ми раді запропонувати для Вас юридичне консультування з трудового законодавства та практичні інструменти для ефективного вирішення проблем з оформленням персоналу:

  • Трудовий договір для чіткого регулювання трудових відносин та умов випробувального терміну при прийомі на роботу;
  • Угода про конфіденційність для захисту Вашої інтелектуальної власності і ділової репутації;
  • Договір про повну матеріальну відповідальність для збереження майна і активів бізнесу;
  • Угода про навчання (стажування) персоналу для захисту інвестицій в навчання і розвиток працівників; при потребі, забезпечить відшкодування працівником вартості такого навчання;
  • Договір підряду на виконання робіт дозволить вивести функції працівника поза штат та оформити з ним договір цивільно-правового характеру (договір ЦПХ), щоб заощадити на фонді зарплати і податках.

При розробці договорів ми врахуємо специфіку Вашого бізнесу, судову і ділову практику та застосуємо положення, які довели свою ефективність в роботі, відповідають вимогам закону і Вашим інтересам. Результат нашої роботи – чесний та вигідний варіант співпраці з працівниками і надійний юридичний захист.

Маючи рішення, яких ще немає у конкурентів, Ви гарантовано отримаєте конкурентну перевагу вже зараз. Телефонуйте, щоб ми допомогли Вам грамотно оформити працівників та реєструйтесь на наш практичний семінар з кадрового законодавства.

Телефонуйте 066-6595949

При потребі ми, забезпечимо аналіз документів та юридичний захист при перевірках Держпраці.  Ви можете отримати професійну консультацію юриста в спеціалізованій компанії вже зараз. Зателефонуйте нам – 066-6595949.

Інші статті: